Kerékpárutakat építhetnek Kalotaszegen

2019.02.20. | Kolozs

Kerékpárutakat építhetnek Kalotaszegen

Kedvezően döntött a szenátus az RMDSZ javaslatról, amelynek értelmében a kalotaszegi önkormányzatok – Bánffyhunyad, Kalotaszentkirály és Kiskalota – tulajdonába helyezik át a helyi, egykori vasútvonal területét. A vasúti nyomvonalra kerékpárút épül.

A 15 kilométer hosszúra tervezett kerékpárutat EU-s finanszírozásból építené meg a három önkormányzat. „A helyi közösség kérése volt a kezdeményezés, amelyet egyöntetűen fogadott el a szenátus plénuma” – nyilatkozta Cseke Attila a szavazást követően.  Az RMDSZ frakcióvezetője hozzátette: támogatandó kezdeményezés, hiszen a nyomvonalon 1998 óta nem működik vasút, a bicikliút pedig hasznos lesz a helyiek számára és a turizmus fellendítése szempontjából is.

A tervezetről a képviselőház is dönt, majd ezt követően léphet érvénybe.