Lemondásra szólítja fel Dorin Floreát a Nemzeti Kisebbségek Tanácsa

2020.01.22. | Aktuálpolitika

Lemondásra szólítja fel Dorin Floreát a Nemzeti Kisebbségek Tanácsa

Lemondásra szólítja fel Dorin Floreát a Nemzeti Kisebbségek TanácsaAz RMDSZ és a Pro-Europa Roma Párt kezdeményezésére közös nyilatkozatban ítélik el a Nemzeti Kisebbségek Tanácsának (CMN) tagjai Dorin Floreát rasszista kijelentései miatt. A közös nyilatkozat megállapítja, hogy Marosvásárhely polgármestere diszkriminál, gyűlöletet kelt, valamint megszegi az Alkotmány több előírását is.

Határozott meggyőződésünk, hogy senkinek sem áll jogában szabályozni a gyermekvállalást, Marosvásárhely polgármesterének kijelentései Ceaușescu Romániáját idézik, amelyben az állam megmondhatta, hogy ki szülhet és ki nem. Aki ilyet állít, annak nincs helye egy demokráciában, nincs helye semmilyen közfunkcióban. Mindannyian egyetértünk abban, hogy Dorin Floreának mihamarabb bocsánatot kell kérnie a roma közösség tagjaitól, és haladéktalanul távoznia kell a közéletből, Marosvásárhely éléről” – áll a nyilatkozatban.

A Nemzeti Kisebbségek Tanácsának nyilatkozata ITT érhető el.