Megszavaztuk az önkormányzatokban választott tisztségviselők mandátumainak meghosszabbítását

2020.06.15. | Aktuálpolitika

Az RMDSZ megszavazta az önkormányzati tisztségviselők mandátumainak meghosszabbítását célzó törvénytervezetet a képviselőházban is. A tervezet plénumi vitáján Ambrus Izabella, az RMDSZ Brassó megyei parlamenti képviselője ismertette az RMDSZ álláspontját: a Szövetség egy mielőbbi megoldást szorgalmaz az önkormányzati tisztségviselők mandátumainak meghosszabbítására, tekintettel arra, hogy ezek hamarosan érvényüket vesztik, és számos település vezetői testület nélkül marad egy jogszabály hiányában.

Ambrus Izabella a parlamenti vitán rámutatott arra, hogy a járványidőszak miatt a 2020-as önkormányzati választásokat nem lehet időben megszervezni, így a 2016-ban megválasztott tisztségviselők mandátumai június 21-től kezdődően rendre lejárnak:  „a jelenlegi törvény lehetővé tenné, hogy november elsejéig meghosszabbítsák a választott tisztségviselők mandátumait, valamint ez idő alatt a hatályos törvények értelmében meg kell szervezni az önkormányzati választásokat. Amennyiben az államelnök vasárnapig, azaz június 21-ig kihirdetheti a törvényt, nem maradnának vezetői testület nélkül önkormányzataink”.
 A törvény az államelnöki kihirdetést követően, a Hivatalos Közlönyben való megjelenés után lép érvénybe.