Nem terheli ezután a SMURD egységek paramedikális személyzetének a kifizetése a helyi önkormányzatot

2019.03.27. | Önkormányzatok

Ezután állami költségvetésből fizetik az Arad, Hunyad, Maros, Szeben és Máramaros megyékben a vidéki SMURD egységek paramedikális személyzetének a fizetését. Egy nagy előrelépést, hiszen eddig a helyi önkormányzatot vagy a megyei tanácsok költségvetéséből kellett kifizetni - mutatott rá Dr. Vass Levente, az RMDSZ egészségügyi szakpolitikusa, a Szövetség Maros megyei képviselője azt követően, hogy a képviselőház plénuma döntéshozó fórumként szavazta meg azt a törvényt, amely egy jobb és hatékonyabb sürgősségi ellátási szolgáltatásokat biztosít vidéken.

Vass Levente elmondta, hogy az RMDSZ szakmailag és politikailag is támogatta ezt a törvény, hiszen és gyorsabb sürgősségi egészségügyi szolgáltatásokat tudnak majd nyújtani a vidéki SMURD egységek, példaként a Maros megyei Déda és Nyárádszereda városokban működő SMURD egységeket említette, ahol eddig a helyi vagy megyei önkormányzatok kellett gondoskodjanak a fizetésekről, azonban ez igencsak megterhelő összeg volt ezen önkormányzatok költségvetéseiben.