RMDSZ: kinyithatnak a bevásárlóközpontok is a készenléti állapot alatt

2020.05.13. | Aktuálpolitika

RMDSZ: kinyithatnak a bevásárlóközpontok is a készenléti állapot alatt

Az RMDSZ javaslatára a készenléti állapot ideje alatt kinyithatnak azok a városi bevásárlóközpontok, amelyek 15 ezer négyzetméternél kisebb területen működnek, és a beltereikben 500 négyzetméternél kisebb kereskedelmi egységek működnek.

Ezt a módosító javaslatot a képviselőház mai jogi szakbizottsági ülésén sikerült elfogadtatni. Mint az ismert, az RMDSZ már a szenátusi vita alatt számos pontban módosította a készenléti állapotot szabályozó törvénytervezetet. Ezek értelmében nem szűnhet meg a kényszerszabadság-támogatás, otthon maradhatnak a szülők a tanév végéig, és az állam biztosítja a védőfelszerelést a vizsgák alatt.

Az RMDSZ megszavazta a készenléti állapotot szabályozó törvénytervezetet, amely az államelnöki kihirdetést követően, a Hivatalos Közlönyben történő megjelenés után 3 nappal lép érvénybe.