Vincze Loránt: ne rejtsük táncrendek mögé problémáinkat!
2019.08.22. | Kisebbségvédelem

„Fontos, hogy a kisebbségek ne csak bemutassák kultúrájukat, hanem problémáikról is nyíltan beszéljenek. Ne rejtsük őket táncrendek mögé!” – fogalmazott Vincze Loránt szerdán a segesvári ProEtnica interkulturális fesztiválon. A megnyitót követő panelbeszélgetésen az RMDSZ európai parlamenti képviselője, a FUEN elnöke arról beszélt, hogy a kisebbségek egymással folytatott párbeszéde mellett a többséggel is fontos lenne a párbeszéd. Az RMDSZ ezért tartja szükségesnek egy etnikumközi paktum megszületését, hiszen ez rendezné a román-magyar kapcsolat több vitás kérdését, és kiemelné a témát a napi politikai harcokból.

Kelemen Hunor beszéde a 10. Kolozsvári Magyar Napok megnyitóján
2019.08.18. | Ünnep

Az idő múlását emberi léptékkel is sokféleképpen lehet mérni. Feloszthatjuk az időt karácsonytól karácsonyig, újévtől újévig, szeretteink vagy akár a magunk egyik születésnapjától a másik születésnapig.

Winkler: Vállalkozószellemű fiatalokra van szüksége Európának
2019.08.02. | Európai Parlament

Erősíteni kell az európai fiatalokban a vállalkozói szellemet, ehhez nemcsak az oktatási rendszernek kell változnia, hanem a társadalomnak is jobban meg kell becsülnie azokat, akikben van hajlandóság saját utat járni és vállalkozást indítani – fogalmazott Winkler Gyula pénteken Bukarestben, ahol a European Democrat Students (EDS) nyári szabadegyetemén tartott előadást. Az Európai Néppárt Hallgatói Szervezete a parlament épületében, az RMDSZ frakció gyűléstermében szervezte a szabadegyetem harmadik napját.

Vincze Loránt: a pénzalapok megtartása és a pályázási bürokrácia csökkentése a cél
2019.07.31. | Európai Parlament

Vincze Loránt, az RMDSZ EP-képviselője szerdán Ottományban az uniós pályázati lehetőségek jövőjéről, a pénzügyi keret átalakulásáról tartott előadást Bihar megyei polgármesterek jelenlétében, a szalacsi községnapok nyitórendezvényén.

Winkler: 2020 után új fejezetet nyithat Románia
2019.07.30. | Aktuálpolitika

A 2020-2024-as időszakot maximálisan ki kell használnia az országnak, hiszen olyan periódus lesz, amelyet nem törnek meg választási kampányok – hívta fel a figyelmet Winkler Gyula, az RMDSZ EP-képviselője kedden, dévai sajtótájékoztatóján.

Winkler: Elutasítjuk a KAP és a Kohéziós Politika költségvetésének csökkentését
2019.07.30. | Mezőgazdaság

Az EU 2021-2027 közötti pénzügyi keretének egyeztetései során a bukaresti kormány nem fogadhatja el, hogy a Közös Agrárpolitika és a Kohéziós Politika finanszírozása csökkenjen – mondta kedden Winkler Gyula dévai sajtótájékoztatóján. Az RMDSZ EP-képviselője szerint az EU két fontos közpolitikájának finanszírozása veszélybe került, többek között a Brexit körüli bizonytalanságnak köszönhetően, Nagy-Britannia kilépése jelentős nyomást helyez az új uniós költségvetésre, de azért is, mert egyes nyugat-európai tagállamok a Közös Agrárpolitika és a Kohéziós Politika terhére növelnének más költségvetési tételeket.

Antal Árpád ügyében lezárták a bűnvádi eljárást - a közösség megfélemlítése volt a cél
2019.07.24. | Aktuálpolitika

Sok furcsa dolog található a dossziéban, idézte fel Antal Árpád, aki végigvette az elmúlt évek történéseit. Az ügy egy 2014-es számvevőszéki ellenőrzéssel kezdődött, majd 2016. február 15-én a bukaresti DNA ügyészei elindították a 83/P/2016-os ügyet, két nappal később, február 17-én 13 helyszínen házkutatást tartottak a korrupcióellenes ügyészek, hét órán át hallgatva ki Bukarestben Antal Árpádot. Hatvan napig nem gyakorolhatta polgármesteri tisztségét, nem kommunikálhatott munkatársaival, nem mehetett külföldre, 19 alkalommal járt a DNA-nál, 118 alkalommal kellett megjelennie a rendőrségen, az ügyben 47 személyt hallgattak le, a dossziéban 11427 oldalnyi lehallgatási átirat található.

Tusványos 30. – az RMDSZ politikusainak programja
2019.07.23. | Aktuálpolitika