RMDSZ: nehéz helyzetbe sodorja az önkormányzatokat, ezért nem támogattuk a 2020-as állami költségvetés-kiegészítést
2020.06.18. | Képviselőház

Nem szavazta meg a 2020-as állami költségvetés-kiegészítést az RMDSZ tekintettel arra, hogy az nem nyújt reális megoldást az önkormányzatoknak, a megyei tanácsok alárendeltségében működő kulturális intézményeknek, valamint az önkormányzatok által biztosított szociális szolgáltatás fedezetlen marad.

A kormány nem kerülheti meg a parlamentet egy olyan döntésben, amely az emberek alapvető jogait korlátozza!
2020.06.18. | Szenátus
„Az emberek egészsége és biztonsága a legfontosabb, ezt továbbra is szem előtt tartjuk, az viszont elfogadhatatlan, hogy a kormány megkerüli a parlamentet egy olyan döntéssel, amely az emberek alapvető jogait korlátozza, hiszen erre vonatkozóan egyértelmű alkotmánybírósági döntés született a szükségállapotot kihirdető államelnöki dekrétum kapcsán is” – hívta fel a figyelmet Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.

Az RMDSZ támogatta, hogy egységes gyermekkórház épülhessen Kolozsváron
2020.06.17. | Egészségügy

Döntéshozó fórumként szavazta meg a parlament alsóháza azt a törvényt, amely megteremti a szükséges feltételeket egy regionális gyermekkórház felépítésére Kolozsváron. Csoma Botond, az RMDSZ Kolozs megyei szervezetének elnöke és parlamenti képviselője elmondta, az önkormányzatnak számos próbálkozása volt arra, hogy egy egységes gyermekkórházat létesítsen Kolozsváron, azonban mindeddig nem találták meg a megfelelő telket és ingatlant.

RMDSZ: ezentúl minden politikai fogoly és a kommunista diktatúra évei alatt meghurcolt személy arányos juttatásban részesül
2020.06.17. | Aktuálpolitika

Az RMDSZ kezdeményezésére, ezentúl azok a politikai foglyok és a kommunista diktatúra évei alatt politikai okokból üldözött személyek is emelt juttatásban részesülnek, akiket pszichiátriára utaltak be vagy kényszerlakhelyre ítélték kilakoltatásukat követően, 1945 március 6 után. A törvényt Csép Éva Andrea, az RMDSZ Maros megyei parlamenti képviselője dolgozta ki, elmondta, azért volt szükség erre a módosításra, mert ez a két kategória, bár részesült állami juttatásban, de az összeg nem volt arányos a többi kategóriának adott értékekkel.

RMDSZ: 85 százalékos adót rónak ki minden, 7000 lejnél nagyobb speciális nyugdíjra
2020.06.17. | Aktuálpolitika

Többpárti konszenzus mentén ma, döntéshozó testületként szavazta meg a képviselőház a 7000 lejnél nagyobb speciális nyugdíjak 85 százalékos megadóztatását. Csoma Botond, az RMDSZ Kolozs megyei parlamenti képviselője az adótörvénykönyv ezirányú módosításának parlamenti vitáján elmondta, az RMDSZ-nek számos módosító javaslata és törvénykezdeményezése volt az elmúlt időszakban a speciális nyugdíjak eltörléséről vagy megadóztatásáról, azonban ezeket a román pártok elutasították már a szakbizottságokban.

RMDSZ: nem egy új intézmény létrehozása a megoldás a falopások meggátolására
2020.06.16. | Szenátus

Az RMDSZ támogatja a törvénytelen fakivágás megelőzését és szigorú büntetését, de nem támogat olyan javaslatokat, amelyeknek csupán a bürokrácia növelése  és újabb intézmények létrehozása a céljuk. Az Európai Unió is azt javasolja, hogy egy erre szakosodott rendőrségi alegység foglalkozzon a falopások meggátolásával és büntetésével, nem egy különálló új intézmény – nyilatkozta Tánczos Barna, az RMDSZ szenátora azt követően, hogy a Szövetség szenátorai tartózkodtak az erdővédelmi és környezetvédelmi ügyészség létrehozását célzó törvénytervezet plénumi szavazásán.

Jóváhagyta a szenátus az önkormányzati tisztségviselők mandátumának meghosszabbítását
2020.06.12. | Aktuálpolitika

Az RMDSZ szenátorai támogatták azt a törvénykezdeményezést, amely legkésőbb november elsejéig hosszabbítja meg a polgármesterek, megyei tanácselnökök, helyi és megyei tanácsosok mandátumait.

Megszavaztuk az önkormányzatokban választott tisztségviselők mandátumainak meghosszabbítását
2020.06.15. | Aktuálpolitika

Az RMDSZ megszavazta az önkormányzati tisztségviselők mandátumainak meghosszabbítását célzó törvénytervezetet a képviselőházban is. A tervezet plénumi vitáján Ambrus Izabella, az RMDSZ Brassó megyei parlamenti képviselője ismertette az RMDSZ álláspontját: a Szövetség egy mielőbbi megoldást szorgalmaz az önkormányzati tisztségviselők mandátumainak meghosszabbítására, tekintettel arra, hogy ezek hamarosan érvényüket vesztik, és számos település vezetői testület nélkül marad egy jogszabály hiányában.

Az amerikai külügy kiemelten foglalkozik az úzvölgyi temetőgyalázással éves jelentésében
2020.06.12. | Kisebbségvédelem

#Rendszerváltás30 - fotó- és videópályázat eredményhirdetése