Péter Ferenc: egyoldalú döntést hozott Maros megye prefektusa
2020.04.03. | Egészségügy

A Maros Megyei Klinikai Kórház megfelelően fel van készülve a koronavírusos betegek fogadására. A megyei tanács által az elmúlt két hétben kiutalt 3,7 millió lejből új orvosi eszközökkel és berendezésekkel bővítették a kórház felszereltségét, valamint a védőfelszerelések és fertőtlenítőszerek készletét is kiegészítették. Több mint huszonötezer sebészeti maszk, több mint ötvenezer sebészeti kesztyű, csaknem félmillió vizsgálatokhoz használt kesztyű és csaknem kilencezer orvosi védőöltözék áll a személyzet rendelkezésére. Ezek mellett ugyanakkor újabb szállítmányok kell érkezzenek.

A román belügyminisztériumhoz és a magyarországi külügyminisztériumhoz fordult Pataki Csaba a Pete-Csengersima határátkelőhely ingázók előtti megnyitása érdekében
2020.04.03. | koronavírus

RMDSZ: jogi biztonságot szavaztunk a kényszerszabadságon levő személyeknek
2020.04.03. | koronavírus

Tánczos Barna: kezdeményezzük a helyi termelői piacok létrehozását a székelyföldi városokban
2020.04.03. | gazdaság

A csíkszeredai, sepsiszentgyörgyi, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi, kézdivásárhelyi és székelykeresztúri városvezetéssel való konzultációt követően kezdeményezzük egy összehangolt, a szigorú közegészségügyi szabályok betartásával, előre meghirdetett helyi termelői piac létrehozását minden székelyföldi városban.

A közüzemi számlák kifizetésének halasztását tette lehetővé a parlament
2020.04.03. | koronavírus

RMDSZ: a járvány idején nem a bankok tőkéjét kell megmenteni, hanem a bajba jutott állampolgárokon kell segíteni
2020.04.03. | koronavírus

Egy új, a hitelezőknek a jelenleginél kedvezőbb feltételeket előíró törvényről szavazott pénteken döntőházként a képviselőház plénuma. Benedek Zakariás, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője a törvény vitáján elmondta, hogy a jelenlegi szükségállapotban nem a bankok tőkéjét kell megmenteni az állampolgárok sanyargatása által, ahogyan azt a kormány sürgősségi rendelete teszi, hanem olyan jogszabályokat kell alkotni, amelyek a bajba jutott állampolgároknak kedveznek.

A koronavírus-járvány elleni, újabb intézkedésekről döntenek az EP-képviselők
2020.04.03. | Európai Parlament

Rendkívüli ülésszakot tart április 16-17-én az Európai Parlament, hogy megvitassa és elfogadja azokat az új európai intézkedéseket, amelyeket a koronavírus-járvány leküzdése érdekében kezdeményeznek.

Nyolcadikos és tizenkettedikes diákok figyelem! – magyar nyelven is elérhetőek a gyakorló vizsgatesztek
2020.04.02. | Oktatásügyek

Magyar nyelven is elérhetőek már az idén vizsgázó nyolcadikos és tizenkettedikes diákok gyakorló tesztjei – jelentette be Kovács Irénke, az RMDSZ kisebbségi oktatásért felelős államtitkára. Mint mondta, a példátlan összefogás eredménye, hogy több mint 100 önkéntes tanár 100 tételt fordított le az Oktatási és Kutatási Minisztérium által közzétett feladatlapokból. A tételmodellek mintájára készült tesztek hozzásegítik a tanulókat a vizsgán való jó eredmények eléréséhez, ezért volt fontos, hogy magyar nyelven is elérhetőek legyenek.

RMDSZ-intézkedés a munkahelyek megmentése érdekében
2020.04.01. | Aktuálpolitika

Három hónappal elhalasztják a társadalombiztosítási járulékok befizetésének kötelességét –döntött a szenátus plénuma. Az RMDSZ kezdeményezésére az előírás azokra a vállalkozásokra is vonatkozik, amelyek nem bocsátják el alkalmazottjaik legalább háromnegyedét. A járulékok befizetésének elhalasztását kérvényezni kell.

Online kérdőíves felmérés készül a koronavírus-járványról
2020.03.31. | koronavírus