Ne terheljék a családorvosokat időigényes és drága akkreditációval - elfogadta a szenátus az erről szóló törvénytervezetünket
2018.10.03. | Szenátus

A családorvosi és fogorvosi rendelők törvényes működéséhez ma elengedhetetlen az Országos Egészségügyi Minőségmenedzsment Szakhatóság ötévente történő akkreditációja. Ez az eljárás azonban csak bonyolítja az orvosok életét, mivel a rendelők időszakosan két másik értékelésen is átesnek: az egészségügyi igazgatóságok és a biztosító pénztár is ellenőrzi őket. Ilyen körülmények között egy harmadik – mellesleg igen drága és bonyolult – akkreditációs eljárás teljesen fölösleges. A családorvosok napi munkájának jelentős részét enélkül is nagymértékben kitöltik az egészségügyi adminisztrációs feladatok, akiknek ezáltal kevesebb idejük marad pácienseikre. A családorvosok és fogorvosok tehermentesítése érdekében törvénytervezetet nyújtottunk be a parlamentbe, melyben az említett akkreditációs kötelezettség eltörlését szorgalmazzuk. Ezt ma elsőházként elfogadta a szenátus, bízunk benne, hogy hamarosan a képviselőház is rábólint" – fogalmazott Vass Levente képviselő, a törvénytervezet kezdeményezője.

RMDSZ Nőszervezet: időseire odafigyelő közösséget és aktív öregkort szorgalmazunk
2018.10.03. | RMDSZ Nőszervezet

Új, az idősek felkarolását és azok nagyobb mértékű társadalmi beilleszkedését célzó tevékenységgel bővült az RMDSZ Nőszervezetének cselekvési terve – jelentette be szerdán, Bukarestben Biró Rozália, az RMDSZ Nőszervezetének elnöke, az idősek világnapja alkalmából szervezett sajtótájékoztatóján.

Döntött az Alkotmánybíróság: semmilyen közigazgatási átszervezés nem érvényes, ha annak következményeként megváltoznak az etnikai számarányok az adott területen
2018.10.03. | Szenátus

Törvényes garancia a magyar közösség számára az Alkotmánybíróság által szerdán meghozott döntés, amely kimondja, hogy semmilyen közigazgatási átszervezést – legyen az községi, városi vagy akár megyei – nem lehet megejteni, ha annak eredményeként megváltoznak az adott területen élő nemzetiségek számarányai – mutatott rá Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője azt követően, hogy az Alkotmánybíróság elutasította az államelnöknek azt az óvását, amelyben alaptörvénybe ütközőnek minősítette az RMDSZ által javasolt cikkelyeket.

RMDSZ: éljünk demokratikus jogunkkal, vegyünk rész a népszavazáson, de ne engedjünk az uszításnak!
2018.10.02. | referendum

Az RMDSZ a romániai magyarokat mindig arra biztatta, hogy éljenek demokratikus jogukkal, és vegyenek részt a választásokon. Október 6-7-én, a család fogalmáról szóló referendumon szavazzunk lelkiismeretünk szerint – hangsúlyozta Hegedüs Csilla, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke és Antal Lóránt szenátor. A magyar közösség tagjait arra kérik,  ne engedjenek az uszításnak, és ne adjanak teret a gyűlölködésnek.

Sógor Csaba: Románia ma képtelen a saját törvényeit betartani
2018.10.02. | Európai Parlament

Figyelhetné kritikusabban az EU a romániai jogállamiság érvényesülését és az igazságszolgáltatás működését – ezt mondta Sógor Csaba a Romániáról szóló európai parlamenti vitában. Az Európai Parlament Állampolgári, Jogi, Bel – és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) rendkívüli ülés keretében vitázott a romániai jogállamiság helyzetéről hétfő délután Strasbourgban, az Európai Bizottság első alelnöke, Frans Timmermanns jelenlétében.

Péter Ferenc: éljünk demokratikus jogunkkal, vegyünk részt a népszavazáson
2018.10.01. | referendum

Társadalmunkban a különböző témákról kialakult, eltérő vélemények mindig is voltak és lesznek, ez természetes. Oda kell figyelnünk egymásra és meg kell hallgatnunk egymást, a másfajta vélemények szükségszerűen meg kell férjenek egymás mellett, hiszen ez a demokrácia alapja.

Kelemen Hunor az MKP kongresszusán: nem torpanhatunk meg, nem fordulhatunk meg, és nem állhatunk meg
2018.09.30. | magyar-magyar

Boldog 20. születésnapot! A felvidéki Magyar Közösség Pártja legyen sikeres a következő húsz esztendőben is, álljon ki közössége mellett, és ezután se hagyja önbecsülésében sérülni – kívánta szombaton, a párt Ünnepi Kongresszusán Kelemen Hunor.

A kormány eltörölte a románnyelv-oktatást érintő cikkelyt: újra magyar tanítók oktatják a román nyelvet (AUDIO)
2018.09.27. | Oktatásügyek

Az RMDSZ kérésére a kormány törölte az augusztusi rendelet cikkelyét, amely hátrányosan érintette a magyar elemi osztályos diákokat. Ennek értelmében újra magyar tanítók oktatják a román nyelvet.