Antal Lóránt: valós gazdasági stratégiára van szükség, nem a miniszterek félévente történő leváltására
2018.06.19. | Szenátus

Nem szavazta meg az RMDSZ szenátusi frakciója a gazdasági miniszter leváltását célzó egyszerű indítványt, tekintettel arra, hogy az indítvány szövege számos olyan általános gazdasági problémát sorol, amelyeket képtelenség öt hónap alatt megoldani.

Csép Éva Andrea: a családon belüli erőszakot elkövetők súlyos büntetésére, és az áldozatok nagymértékű és hatékony védelmére szavaztunk ma
2018.06.19. | Aktuálpolitika

Döntéshozó fórumként szavazta meg a parlament a családon belüli erőszak megfékezésére kidolgozott RMDSZ javaslatokat, amelyeket már a szakbizottsági munkálatok alatt a törvényhozók átvettek a kormánynak, az isztambuli egyezményt törvénybe emelő kezdeményezésébe. Ezentúl a szigorú büntetések mellett, a családon belüli erőszakot elkövetőt indokolt esetben azonnali hatállyal távolítják el, akár a saját lakásából, míg az áldozatnak nagymértékű és folyamatos védelmet biztosítanak a hatóságok.

Tisztességes eljárást és egyenlő bánásmódot mindenkinek - megszavazta a Képviselőház az új BETK-et
2018.06.19. | Aktuálpolitika

Egy európai szellemiségű és alkotmányos Büntető-eljárási Törvénykönyvre (BETK) szavazott ma az RMDSZ képviselőházi frakciója. A Parlament alsóháza döntőhozó fórumként voksolt az új Törvénykönyvről. A BETK új előírásai egy tisztességesebb és átláthatóbb eljárást biztosítanak a vádlottak számára, valamint bevezetik az eljárásba az alapvető nyelvi jogokat.

Kelemen Hunor szövetségi elnök beszéde az aradi magyar színjátszás 200. születésnapi ünnepségén
2018.06.16. | Kultúra

Hölgyeim és Uraim!

Tisztelt Ünneplők!

Román Magyar kultúrtörténeti híd – Kolozsvár 100
2018.06.15. | Kultúra

Közel száz diák vett részt  a Kolozsvár 100 című kétnyelvű kultúrtörténeti vetélkedőn és mutatta be  a kincses város nagyjait, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karának dísztermében, június 14-én, csütörtökön. Az interaktív vetélkedő az RMDSZ Ezer év Erdélyben, Száz év Romániában című, a centenáriumi évre tervezett programsorozatának része, amelyet a Robert Schumann Egyesület, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Kara, illetve a Kolozs megyei Tanfelügyelőség közreműködésével szervezett meg.

Cseke Attila: Egy alkotmánybírósági döntést vitatni lehet, de betartani kötelező
2018.06.14. | Alkotmány

„Egy alkotmánybírósági döntést lehet vitatni, lehet nem szeretni, el lehet mondani, hogy nem jó, de a döntést ettől függetlenül be kell tartani. Ha az alkotmánybíróság döntését valaki nem tartja tiszteletben, különösen egy olyan személy, akinek az Alkotmánybíróság bizonyos cselekedetet ír elő, akkor az már nem a jogállamról szól” – jelentette ki Cseke Attila, az Erdélyi Magyar Televízió Mérlegen című műsorában. Az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője az elmúlt hetekben kialakult súlyos alkotmányjogi vitákról, valamint a szenátus által elfogadott közigazgatási kódex kisebbségjogi vonatkozásairól beszélt Jakab Orsolya műsorában.

Ambrus Izabella: a tanügyminiszter ne vonja össze a Brassó megyei magyar tagozatokat pénzhiányra hivatkozva
2018.06.13. | Oktatásügyek

Politikai nyilatkozatban nehezményezte Ambrus Izabella, az RMDSZ Brassó megyei parlamenti képviselője az általa képviselt megyében levő szimultán osztályok további összevonását. A képviselő elfogadhatatlannak tartja, hogy pénzhiányra hivatkozva a tanügyi rendszerben ilyen szintű változások történjenek, amelyek arra kényszerítik a tanintézményeket, hogy akár 5 osztályt is összevonjanak.

Csép Éva Andrea: sürgősen növelni kell a szociális szolgáltatásokra kiszabott állami támogatások összegét
2018.06.13. | Szociális

„A munkaügyi minisztériumnak kötelessége növelni és napjaink igényeihez igazítani a magán szociális szolgáltatásokat biztosító szervezeteknek szánt állami támogatást. Elfogadhatatlan az a tény, hogy azok a szervezetek, amelyek hasonló, a társadalom számára elengedhetetlen, hiánypótló munkát végeznek, alultámogatottságuk miatt a tevékenységük felfüggesztésére kényszerüljenek” – hívta fel a figyelmet Csép Éva Andrea képviselő, az alsóház munkaügyi és szociális bizottságának titkára annak kapcsán, hogy kérdést intézett a munkaügyi minisztériumhoz. Ebben arról érdeklődik a szaktárcától, hogy az elmúlt kilenc évben miért nem emelte meg a szociális szolgáltatásokat nyújtó magánszervezeteknek szánt állami támogatások összegét.