Kelemen Hunor: a tanügyminiszternek vállalnia kellett a következményét meggondolatlan lépésének
2018.09.27. | Aktuálpolitika

"A tanügyminiszter az egyedüli jó döntést hozta meg azzal, hogy lemondott. Vállalnia kellett a következményét meggondolatlan, szakmailag megalapozatlan lépésének, amellyel zavart okozott több tízezer diák, pedagógus és szülő életében. Szakmai érvek hiányában a románnyelv-oktatást szabályozó kormánycikkelyre nem tekinthettünk másként, mint ámokfutásra, ezért bízunk benne, hogy a kormány a mai ülésén rendezi ezt a kérdést" - hangsúlyozta a tárcavezető lemondását követően Kelemen Hunor.

Sógor Csaba: 50 millió eurót kértünk a sertéspestis által okozott károk kezelésére
2018.09.27. | Európai Parlament

Elfogadta az Európai Parlament Költségvetési Bizottsága Sógor CsabaDeutch Tamás és Erdős Norbert európai parlamenti képviselők azon kezdeményezését, hogy az Európai Unió 2019-ben különítsen el 50 millió eurót az afrikai sertéspestis által okozott károk kezelésére. A képviselők javaslatát szerdán a Költségvetési Bizottság egyhangúlag támogatta, várhatóan a plenáris ülés is megszavazza azt.

Vállalkozz rá! Bővül a fiatal vállalkozói hálózat
2018.09.27. | gazdaság

Háromnapos gazdasági konferenciát szerveztek fiatal vállalkozók számára a Harghita Business Center (HBC) vállalkozói inkubátorházban, Székelyudvarhelyen az elmúlt napokban. Antal Lóránt szenátor szerint van létjogosultsága a Fiatal Vállalkozók Tanácsának, hiszen egyre több erdélyi magyar fiatal vállalkozik sikerrel.

Erdélyi fiatalok fogadták örökbe az Európai Parlamentet –Az Örökségünk Őrei mozgalom Brüsszelben
2018.09.26. | Kultúra

Az RMDSZ Ügyvezető Elnökségének kulturális főosztálya által szervezett  Örökségünk Őrei program negyvenöt erdélyi fiatalja fogadta örökbe az Európai Parlamentet, ahol bemutatót tartottak Navracsics Tibor kulturális, oktatási, ifjúságpolitikai és sportügyi biztos, Winkler Gyula európai parlamenti képviselő és Hegedüs Csilla kultúráért felelős ügyvezető alelnök jelenlétében.

RMDSZ: megoldásokra, nem pedig politikai sárdobálásra van szükség az afrikai sertéspestis megállításában
2018.09.26. | Mezőgazdaság

A parlament alsóháza kedden, szeptember 25-én délután vitatta meg a mezőgazdasági miniszter ellen benyújtott egyszerű indítványt, amelyben az ellenzék a szaktárca vezetőjének menesztését kéri tekintettel az afrikai sertéspestis körül kialakult krízisállapotra.

Vincze Loránt a nyelvek európai napján: az állam szerepe mellett fontos, hogy az egyének és intézmények éljenek anyanyelvhasználati jogaikkal
2018.09.26. | FUEN

„Az Európai Unió 24 hivatalos nyelve mellett legalább hatvan kisebbségi és regionális nyelvet beszélnek még az Európai Unióban, amelyek semmilyen támogatást vagy védelmet nem élveznek. Az anyaország nélküli kisebbségek nyelvei emiatt különösen nehéz helyzetben vannak, de az Unió hivatalos nyelvei sincsenek mindenhol kellőképpen megbecsülve” – mondta Vincze Loránt Brüsszelben, a spanyolországi Navarra Régó kormányzata által az Nyelvek Európai Napját megelőző napon szervezett konferencián.

Pályázati kiírás szórványkollégiumok és szórványban oktató pedagógusok részére –Az RMDSZ pályázatot hirdet a szórványban folyó oktatási tevékenységek támogatására
2018.09.24. | Communitas

Az RMDSZ pályázatot hirdet a Kisebbségi Tanács 2018. évi alapjából, a szórványtelepülésekről származó vagy szórvány iskolákban tanuló diákok, illetve pedagógusok támogatására, amennyiben a magyar tannyelvű oktatás (0-XII. osztály) résztvevői.  A pályázat lebonyolításával a Szövetség a Communitas Alapítványt bízta meg.

NŐ az esély! – fiatal nőknek szervezett tehetséggondozó programot az RMDSZ Nőszervezet és a MIÉRT
2018.09.24. | RMDSZ Nőszervezet

Közel 30 fiatal nő vett részt hétvégén az RMDSZ Nőszervezet és MIÉRT által szervezett NŐ az esély! című képzésen, Tordaszentlászlón. „Az erdélyi magyar közösség számára létfontosságú az, hogy a fiatalok itthon képzeljék el jövőjüket. Ebben mi úgy tudunk segíteni, hogy támogatjuk azokat a programokat, amelyekkel ők megpróbálják a maguk képére formálni környezetüket” – hangsúlyozta a program kapcsán Hegedüs Csilla, a Szövetség Nőszervezetének ügyvezető elnöke.