RMDSZ: Rossz döntést hozott a kormány a közepes vállalkozások adóügyeinek tekintetében
2018.03.29. | Szenátus

Érthetetlen számunkra, hogy a kormány továbbra is egy olyan adóbegyűjtési gyakorlatot kíván alkalmazni, amely sem az államnak, sem a vállalkozóknak nem jó. Az elmúlt két évben, amióta megyei szintről regionális szintre központosították a közepes vállalkozások adóügyeinek intézését, bebizonyosodott, hogy ez egy elhibázott döntés volt, hiszen a vállalkozóknak több száz kilométert kell utazniuk a regionális központig. Ráadásul, kevesebb adó gyűlt be a közepes vállalkozásoktól, mint korábban, amikor székhelyükhöz közel intézhették adóügyeiket. A parlament decemberben elfogadta az RMDSZ által kidolgozott törvényt, amely véget vetne ennek a fölöslegesen túlbonyolított rendszernek. Április 1-jétől életbe lépett volna, ám a kormány ma sürgősségi rendelettel augusztus 1-jére halasztotta alkalmazásának bevezetését. Ezzel több mint 10 ezer közepes vállalkozás életét nehezíti meg még jó pár hónapig” - nyilatkozta Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője azt követően, hogy a kormány elhalasztotta a közepes vállalkozások adóügyeinek decentralizálását.

Szlovákiában is iktatták a Minority SafePack aláírásait
2018.04.12. | Minority SafePack

Több mint 68 ezer, a Minority SafePack európai polgári kezdeményezést támogató aláírást iktatott csütörtökön a szlovákiai Besztercebányán a Magyar Közösség Pártja és a FUEN. „Az a fontos, hogy az üzenetünk eljusson Brüsszelbe. Itt, Szlovákiában közel 70 ezer aláírás gyűlt össze, ez egy erős magyar közösség üzenete: azt kérjük, hogy Brüsszel foglalkozzon az őshonos kisebbségekkel. 1,25 millió aláírás szerte Európából egy kisebbségi mozgalmat jelent, amelyre az Európai Bizottságnak figyelnie kell” – nyilatkozta a leadáskor Vincze Loránt.

Egységes és hatékony megoldást szorgalmazunk az állati tetemek tárolására
2018.04.11. | Képviselőház

Elfogadta a szenátus az állati tetemek tárolására vonatkozó törvényjavaslatunkat.

RMDSZ: szakmaiságot szorgalmazunk a szállításügyekért felelős intézményekben
2018.04.11. | Képviselőház

Nem támogatta az RMDSZ képviselőházi frakciója az Országos Útügyi és Autópálya-társaság átszervezésére vonatkozó sürgősségi kormányrendeletet törvényre emelő tervezetét, tekintettel arra, hogy a Társaság átszervezése során nem veszik figyelembe a vezetők nevesítésére vonatkozó törvényes eljárásokat.

A magyar költészet napját méltatta Márton Árpád
2018.04.11. | Képviselőház

Politikai nyilatkozatban méltatta a magyar költészet napját Márton Árpád, az RMDSZ Kovászna megyei parlamenti képviselője a plénum előtt.

Csép Éva Andrea: növelni kell az iskolapszichológusok, logopédusok és mediátorok álláskereteinek számát
2018.04.11. | Képviselőház

Sürgősen megoldást kell találni az állami tanintézményeinkben nagyon alacsony számban dolgozó pszichológusok, logopédusok és mediátorok számára, tekintettel arra, hogy az elmúlt időszakban jelentősen megnőtt az általuk nyújtott szolgáltatások iránti igény. Gyermekeink szellemi és fizikai egészsége nem lehet kiszolgáltatva egy nem működő rendszernek, mi pedig nem lehetünk érdektelenek gyerekeink sorsát illetően. Kötelességünk mindenki számára elérhetővé tenni ezen szolgáltatásokat, függetlenül attól, hogy városi vagy vidéki környezetből származnak” – mutatott rá Csép Éva Andrea, az RMDSZ Maros megyei parlamenti képviselője április 11-én Bukarestben politikai nyilatkozatában. A Szövetség munkaügyi szakembere felszólalásában emlékeztetett arra is, hogy aOktatásügyi Minisztérium ígéretet tett arra, hogy mielőbb változtatásokat eszközöl ezen szakszemélyzet megfelelő számának biztosításában, azonban ez idáig nem történt meg.

Politikai nyilatkozatban ítélte el Tánczos Barna a Sepsi OSK – Juventus Bukarest meccsen tapasztalt magyarellenes megnyilvánulást
2018.04.11. | Képviselőház

A teljes erdélyi magyar közösség elleni sértés a hétfői bukaresti futballmeccsen tapasztalt incidens. Amellett hogy a xenofób viselkedés, a gyűlöletre és agresszióra való buzdítás bűncselekménynek minősülnek, rossz hatással vannak a többség és kisebbség békés együttélésére is. A hazai csapat képviselőinek magatartása, a magyar közösség ellen uszító dal bejátszása ugyanakkor teljességgel sportszerűtlen, rendkívül nehéz ilyen hangulatban jó sportteljesítményt nyújtani. Amit külön sajnálatosnak tartunk, hogy a xenofób, vulgáris kifejezéseket is tartalmazó dalt gyerekek is hallották a lelátókon. Álláspontunk szerint a parlamenti képviselők felelőssége is a helyzeten való változtatás, rajtunk is múlik, hogy ebben az országban milyen viselkedést engedhetnek meg maguknak a csapatok egyes képviselői és szurkolói. Ezért kezdeményezni fogjuk a büntetések szigorítását” –jelentette be szerdán politikai nyilatkozatában Tánczos Barna, az RMDSZ székelyföldi szenátora.

Molnár Zsolt veszi át a Nép Ügyvédje helyettese tisztségét
2018.04.11. | Aktuálpolitika