Borbély László: a fenntartható fejlődést támogatók listáját a romániai üzleti szférával egészítjük ki
2018.07.24. | gazdaság

Hasznos megbeszélést tartottak a Fenntarható Fejlődési Főosztály és a romániai üzleti szféra  képviselői az Agenda 2030 keretprogram célkitűzéseinek gyakorlatba ültetéséről július 23-án, Bukarestben.

Kiemelt nemzeti értékké válhat a vallásszabadság törvénye és Kőrösi Csoma Sándor életműve
2018.07.24. | Kultúra

A Hungarikum Bizottság elé terjesztik az 1568-as tordai országgyűlésen megszavazott vallásszabadság törvényét és Kőrösi Csoma Sándor életművét – döntött az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság a július 24-i gyűlésén. A Magyar Értéktárba való besorolás kiemeli a tordai országgyűlés határozatának kultúrtörténeti, vallástörténeti, világot formáló és példaértékű jelentőségét és Kőrösi Csoma Sándor úttörő és kiemelkedő munkásságának fontosságát.

Csép Éva Andrea: ugródeszkának számíthat az új internship-törvény annak érdekében, hogy az erdélyi magyar fiatalok itthon vállaljanak munkát
2018.07.23. | MIÉRT

„Az RMDSZ legfontosabb célkitűzése az, hogy fiataljaink versenyképes tudást sajátítsanak el, emellett pedig kiemelten fontosnak tekintjük a munkahelyteremtést, ezért törvényhozási szinten is olyan jogszabályokat igyekszünk bevezetni és joghézagokat orvosolni, amelyek az erdélyi magyar fiatalokat arra ösztönzik, hogy itthon vállaljanak munkát, itthon boldoguljanak, alapítsanak családot. Ennek egy nagyon jó ugródeszkája lehet az internship-program, ugyanis az új törvény a diákoknak biztosítja azt a lehetőséget, hogy az iskolapadot elhagyva már gyakorlati tudással és akár munkahellyel rendelkezzenek” – hangsúlyozta Csép Éva Andrea Maros megyei parlamenti képviselő, a képviselőház munkaügyi- és szociális bizottságának titkára Marosvásárhelyen az új, fiatalok munkavállalását ösztönző internship-törvény részleteit ismertető sajtótájékoztatón.

Péter Ferenc: vízió hiányában mindig az etnikai kártyát veszi elő a román politikum
2018.07.20. | Maros

„Azt látjuk, hogy sok román politikusnak nincs víziója az ország jövőjét illetően, és ennek hiányában a legjobb téma a kisebbségeket támadni és az etnikai kártyát kijátszani. Fél évvel az európai uniós elnökség átvétele előtt az országot káosz uralja, a nemzetközi megítélése Romániának rosszabb, mint valaha. Az RMDSZ Maros megyei parlamenti és önkormányzati csapata eddig is, és a következő időszakban is azon dolgozik, hogy minél több Maros megyét érintő problémát megoldjon, de azt is látni kell, hogy országos stratégiák és programok hiányában Románia nem tud lépést tartani a fejlett európai államokkal, sőt még a szomszédos államokkal sem, és amíg nem leszünk modern infrastruktúrával összekötve Európával, addig nem tud megfelelően fejlődni a gazdaság. Ezen kell változtatni, és az RMDSZ továbbra is partner lesz abban, hogy olyan fejlesztési programokat, stratégiát dolgozzunk ki, amelynek köszönhetően az ország gazdaságilag is megerősödik. A román politikai elitnek ebben kellene partnernek lennie, és nem abban összefogni, hogy társadalmi feszültségkeltéssel tereljék el a lakosság figyelmét a reális problémákról” – mondta Péter Ferenc, az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke a Novák Csaba Zoltán és Császár Károly Zsolt szenátorokkal tartott közös sajtótájékoztatón, amelyen az elmúlt parlamenti ülésszak alatt elfogadott Maros megyeiek számára is fontos jogszabályokat ismertettek a törvényhozók.

Megnyílt Antal Lóránt szenátori irodája Székelyudvarhelyen
2018.07.18. | Udvarhelyszék

Irodát nyitott és bemutatta csapatát Antal Lóránt szenátor Székelyudvarhelyen. A sajtótájékoztatón bemutatkozott Varga Zsuzsánna irodavezető és udvarhelyszéki koordinátor, Szakács Tibor gyergyószéki koordinátor, András Lóránd roma kisebbséggel foglalkozó ifjúsági vezető, Szabó Katalin sajtófelelőés Polacsek Péter online kommunikációért és szövegszerkesztésért felelős munkatárs.

Megyeközi együttműködés az egészségért
2018.07.18. | Egészségügy

Szatmár és Bihar megye magyar tanácselnökeinek együttműködésével javítanak az egészségügyi ellátáson a Bihar Megyei Sürgősségi Kórházban – erről Pataki Csaba, Szatmár és Pásztor Sándor, Bihar megyei tanácselnök számolt be szerdai nagyváradi sajtótájékoztatóján Mark Adrián és Gheorghe Carp, a két megyei kórház menedzserigazgatójának társaságában.

Szolidaritási alapot hoz létre az RMDSZ a román állam által megbírságolt önkormányzati vezetők támogatására (AUDIÓ)
2018.07.17. | RMDSZ

Az RMDSZ megyei és területi szervezetei, önkormányzati és parlamenti képviselői szolidaritási alapot hoznak létre, hogy közösen támogathassák a román állam által megbírságolt székelyföldi vezetőket. Arra kérjük mindazokat, akiknek fontos a székely zászló, közösségünk szimbólumainak szabad használata, hogy lehetőségeikhez mérten adakozzanak.

Elhárult az utolsó adminisztratív akadály: 254 871 MSPI-aláírást hitelesített a román belügyminisztérium
2018.07.16. | Minority SafePack

254 871 MSPI – európai kisebbségvédelmi kezdeményezés-aláírást hitelesített a román belügyminisztérium az áprilisban leadott több mint háromszázezerből. A döntéssel bizonyossá vált: meglesz az egy millió aláírás, amit a kezdeményezők a FUEN-nel közösen az Európai Bizottság asztalára letehetnek.