RMDSZ: ne érje diszkrimináció az anyákat több gyermek vállalása esetén
2019.03.11. | Szenátus

Az RMDSZ kiáll a családok támogatása mellett. Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy a hatályos törvények értelmében pénzügyi szempontból hátrányos helyzetbe kerülnek azok a szülők, akik két vagy több gyermeket vállalnak – hívta fel a figyelmet Fejér László, az RMDSZ szenátusi frakcióvezető-helyettese, azt követően, hogy a felsőház plénuma hétfőn egy RMDSZ által kezdeményezett jogszabály-módosítást tárgyalt.

Kötelezővé válik az óvodai oktatás – elfogadta a parlament az RMDSZ tervezetét
2019.03.11. | Szenátus

A gyerekek fejlődésében fontos szerepet játszik az óvodai oktatás, hiszen olyan alapkészségek elsajátítását segíti, amelyek elengedhetetlenek az iskolai képzés során. A kisgyerekek itt tanulnak meg aktívan bekapcsolódni a társas tevékenységekbe, itt tanulnak meg figyelni, alkalmazkodni a közösséghez. Ezért javasoltuk az óvodai oktatás kötelezővé tételét – nyilatkozta hétfőn Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője azt követően, hogy a szenátus, az alkotmánybírósági döntés értelmében ismét elfogadta a Szövetség törvényhozói által kezdeményezett jogszabályt.

Kolozsvári csapat nyerte az Örökségünk Őrei vetélkedő Észak-Erdélyi regionális döntőjét
2019.03.11. | Kultúra

A kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium csapata nyerte az Örökségünk őrei – Fogadj örökbe egy műemléket országos örökségvédelmi verseny Észak-erdélyi regionális fordulóját és egyben a brüsszeli kirándulást. A kolozsvári országos döntőbe a szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium és a Nagyváradi Művészeti Líceum csapata is továbbjutott.

Kelemen Hunor az SZKT-n: az RMDSZ európai parlamenti listája az utolsó pillanatig nyitva áll mindenki előtt
2019.03.09. | SZKT

Mozduljunk meg együtt, győzzük le a kishitűséget, vigyük előre közös ügyeinket az Európai Parlamentben is – hangsúlyozta Kelemen Hunor a Szövetségi Képviselők Tanácsának nagyváradi ülésén.

Kelemen Hunor: bízunk benne, hogy a május 26-i választások utáni Európai Bizottság fogékonyabb lesz az őshonos kisebbségek ügye iránt

Az RMDSZ nélkül nem folytatódik az útépítés az őshonos kisebbségek védelméért. Amíg nem voltunk az Európai Parlamentben, ez az út nem is létezett – hangsúlyozta Kelemen Hunor, aki a Kárpát-medencei Magyar Képviselők Fórumának budapesti ülésén vesz részt.

Így tud Ön is segíteni az aláírásgyűjtésben!

Május 26-án európai parlamenti választások lesznek. A tét nagy: most dől el, hogy megvédjük-e a támogatásokat, amelyekből közösségünk gyarapodott, és elég erős lesz-e a magyar képviselet az európai kisebbségvédelmi törvény elfogadtatásához.

Gőzerővel zajlik az aláírásgyűjtés az RMDSZ európai parlamenti jelöltlistájára

Egyetlen választásnak sem volt ekkora tétje Európa számára, mint a mostaninak. Május 26-án sokat nyerhetünk, hiszen most állunk a legközelebb ahhoz, hogy elérjük a kisebbségi jogok uniós szintű rendezését, de sokat veszíthetünk is, ha nem tudjuk megvédeni a magyar emberek érdekeit és megőrizni az Erdély fejlődéséhez szükséges uniós támogatásokat. Bízom abban, hogy május 26-án erős erdélyi és Kárpát-medencei képviselete lesz a magyarságnak” – mondta Vincze Loránt, az RMDSZ európai parlamenti képviselőjelöltje csütörtökön, Marosvásárhelyen.

Kelemen Hunor: az erdélyi magyarok polgári kezdeményezései erősítik egymást
2019.03.07. | Minority SafePack

Örvendünk a Székely Nemzeti Tanács nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezése perében született ítéletnek. Az RMDSZ által elindított Minority SafePack és az SZNT kezdeményezése erősíti egymást. Bízunk abban, hogy az Európai Bizottság következő döntése kedvező lesz, természetesen támogatni fogjuk az aláírásgyűjtést, amint erre sor kerül – nyilatkozta Kelemen Hunor csütörtökön.