Kiállunk a székely zászló mellett! Kiállunk Péter Ferenc és Ráduly Róbert Kálmán mellett!
2018.07.09. | Székelyföld

Öt-öt ezer lejt vállal át az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezete azokból a pénzbírságokból, melyeket a székely zászló kitűzése miatt szabtak ki Péter Ferencre és Ráduly Róbert Kálmánra.

Kelemen Hunor szövetségi elnök beszéde a Vallásszabadság Háza avatóünnepségén
2018.07.07. | Aktuálpolitika

Kolozsvárnak két igazán régi, máig megmaradt lakóháza van – régi nem abban az értelemben, ahogy manapság mondják, hogy talán már száz éve is állt, nosza ünnepeljük – mert nekünk erdélyieknek nem ez a léptékünk, hiszen nem egy évszázadban mérjük az időt. Nekünk, erdélyi magyaroknak az igazán régi úgy ezer, de legalább 600-700 évet jelent. Ám mielőtt elmélyednénk és eltévednénk az évszázadok, a régiség és a százéves lépték boncolgatásában, térjünk vissza a kiindulóponthoz. Mert a mai napon igenis van mit ünnepelnünk.

Kelemen Hunor: nem ideológiai alapon, hanem pragmatizmusból keresi partnereit az RMDSZ
2018.07.06. | Aktuálpolitika

Olyan erős magyar közösségként akarunk élni, amely identitását megőrzi, értéket teremt és versenyképes. 2018-ban azt akarjuk megmutatni, értékteremtők vagyunk, azt akarjuk a román félnek elmondani, hogy ami jó a kisebbségeknek, az jó a többségnek is. A regionális politikában is új dimenziót kell nyitni, Közép-Kelet Európának együtt kell fellépnie, a változó Európának erre van ma szüksége – mondta az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség kisvárdai akadémiáján Kelemen Hunor.

RMDSZ: nem indokolt az államelnök felfüggesztése
2018.07.06. | Aktuálpolitika

Az államelnök esetleges felfüggesztéséről és az RMDSZ álláspontjáról, valamint a decentralizációt erősítő, és a kisebbségek nyelvhasználati jogait bővítő új közigazgatási törvénykönyv előírásairól számolt be Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője ma délelőtt az RFI-nek.

RMDSZ: ajánlásokkal segíti ezután a Számvevőszék az önkormányzatokat a közpénzek törvényes elköltéséért
2018.07.05. | Aktuálpolitika

„Döntőházként fogadta el a szenátus javaslatainkat, amelyek a Számvevőszék prevenciós szerepét erősítik, és ezáltal a közpénzek hatékonyabb, gyorsabb és törvényes felhasználását segítik elő. Kezdeményezésünkre ezután a Számvevőszék ajánlásokat fogalmazhat meg arra vonatkozóan, hogy a közpénzek felhasználását érintő kérdésekben hogyan kell eljárniuk az önkormányzatoknak. Így kiküszöbölhetők lesznek a törvények értelmezhetőségéből adódó félreértések, hibák, és felgyorsulhat a közbeszerzések lebonyolítása is, és ezáltal a közberuházások is. Mivel a Számvevőszék működését szabályozó törvénytervezetet az RMDSZ módosító javaslataival együtt bocsátották szavazásra a felsőház plénumában, a Szövetség szenátorai támogatták azt” – hangsúlyozta Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője csütörtökön, a Számvevőszék működését szabályozó törvény szavazását követően.

RMDSZ: a kisebbségek nyelvhasználati jogait erősíti az új közigazgatási törvénykönyv
2018.07.05. | Képviselőház

Az új közigazgatási törvénykönyv megerősíti a kisebbségek jogainak betartását ott is, ahol a számarány kisebb, mint 20 %. Így nem csak azokon a településeken kell betartani a kisebbségek nyelvhasználati jogait, ahol elérik a húsz százalékos arányt, hanem az önkormányzatok döntésétől függően ott is ahol ez a számarány nem teljesül. A közigazgatási kódex módosításaival ferdítettek, hazug információkat tettek közzé és újabb magyarellenes hisztériát próbáltak kelteni egyesek az elmúlt napokban.” – mutatott rá Korodi Attila, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője azt követően, hogy parlament alsóházának plénuma megvitatta a közigazgatási törvénykönyvet.

Vincze Loránt a Minority SafePackről: olyan döntéseket kell hoznunk, amelyek maximalizálják az elérhető eredményeket
2018.07.05. | Minority SafePack

„Azt szeretnénk, hogy minél erősebb jogszabályok jöjjenek létre a Minority SafePack nyomán, hogy az Európai Bizottság erős jogszabályokkal védje az őshonos kisebbségeket. Biztosak akarunk lenni abban, hogy kedvező fogadtatásra találunk” – mondta el szerdán Felvidéken Vincze Loránt. A Martosi Szabadegyetem nyitónapján tartott kerekasztal-beszélgetésen a FUEN elnöke úgy fogalmazott, ebben a pillanatban úgy érzik, hogy ez az Európai Bizottság a jelenlegi összetételében nem támogatná a kezdeményezést, és ha most politikai döntésre viszik a témát az Európai Bizottságban, akkor nagy valószínűséggel elutasítják azt.

RMDSZ: nem támogattuk a szenátusban a büntetőtörvénykönyv módosításait (AUDIO)
2018.07.03. | Szenátus

Nem támogatta az RMDSZ a büntetőtörvénykönyv elfogadását a szenátus plénuma elé terjesztett változatában. Továbbra is fenntartjuk, hogy a jelenleg érvényben lévő törvény messze nem tökéletes, évek óta szükséges a módosítása, hiszen összhangba kell hozni az alkotmánybíróság döntéseivel, valamint az ártatlanság vélelméről szóló uniós irányelvekkel. Ám a mai módosítás amellett, hogy több olyan cikkelyt tartalmaz, amelyek megfelelnek ennek az elvárásnak, olyan rendelkezéseket is bevezetne, amelyekkel nem tudunk egyetérteni. Ezért ebben a formájában nem tudtuk támogatni a btk. módosítását” – nyilatkozta Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője kedden, a büntetőtörvénykönyv felsőházi szavazását követően.