Jó hír a gyereknevelési szabadságon lévő vagy erre készülő szülőknek
2018.09.19. | Képviselőház

Ezentúl a gyermekgondozási juttatás kiszámolásakor figyelembe veszik a szellemi tulajdonból származó bevételeket is, eddig a kormány mulasztása volt, hogy ezt a kategóriát kivette 2018. március 23-tól a számítási képletből, holott az érintettek adót fizettek ezen összegek után – mutatott rá Csép Éva Andrea, az RMDSZ Maros megyei képviselője azt követően, hogy a kormány egy sürgősségi kormányrendelettel orvosolta mulasztását.

Több mint 600 középiskolás mérkőzik meg Kolozsváron - elstartolt a IV. Erdélyi Magyar Sportolimpia
2018.09.19. | sport

Több mint 600 diák részvételével zajlik az idei Sportolimpia Kolozsváron – az RMDSZ és a Communitas Alapítvány által szervezett torna megnyitóját a kolozsvári Aréna konferenciatermében tartották, szeptember 18-án. A Sportolimpia két fővédnöke, az atléta, gerelyhajító Ráduly-Zörgő Éva és a sílövő Tófalvi Éva mellett az eseményen jelen volt Csinta Samu, a Sepsi OSK elnöke, illetve Csillag Péter, a Nemzeti Sport újságírója is.

Ismét várja a magyar fiatalok jelentkezését az Erdélyi Politikai Iskola
2018.09.19. | MIÉRT

Az Erdélyi Politikai Iskola második évfolyama október 19-én indul, továbbra is ingyenes képzéssel, gyakorlati politikai tudással kívánja ellátni azokat a fiatalokat, akik saját közösségük alakítói és véleményformálói kívánnak lenni. A Mathias Corvinus Collegium (MCC) - partnerségben a Romániai Magyar Demokrata Szövetséggel (RMDSZ) és a Magyar Ifjúsági Értekezlettel (MIÉRT) - képzésére szeptember 30-ig várják az erdélyi magyar fiatalok jelentkezését.

Winkler: erős gazdaszervezetekkel készülünk a Közös Agrárpolitika változásaira
2018.09.16. | Mezőgazdaság

Újra startol a legtöbb magyar középiskolást összegyűjtő Erdélyi Sportolimpia
2018.09.14. | sport

Szeptember 18–22. között negyedik alkalommal szervezi meg középiskolásoknak szóló Sportolimpiáját az RMDSZ, közreműködik a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ), a Testnevelő Tanárok Országos Tanácskozása (TTOT), az oktatási minisztérium és a Babeș–Bolyai Tudományegyetem. Az idei kiadásnak két olimpikon lesz a fővédnöke: az atléta, gerelyhajító Ráduly-Zörgő Éva és a sílövő Tófalvi Éva. Az ötnapos rendezvény alkalmából közel 600 középoskolás diákot várnak Kolozsvárra a szervezők, ahol nyolc versenyszámban – futball, kézilabda, kosárlabda, röplabda, úszás, atlétikai, asztalitenisz és a strandröplabda – mérkőznek meg az idelátogató csapatok.

Borbély László: a 2019 első félévi román EU-elnökség jelentős esély az Agenda 2030 célkitűzéseinek regionális alkalmazására
2018.09.14. | Környezetvédelem

Borbély László államtanácsos szeptember 13-án, Belgrádban regionális Konferencián vett részt, amelynek középpontjában az Agenda 2030 nyugat-balkáni országokban történő gyakorlatba ültetésének elősegítése állt. A konferenciát a térség fenntartható fejlődésének szentelték.

Vincze Loránt az EP-ben: a többséghez kell eljuttatnunk a kisebbségek üzenetét
2018.09.13. | Kisebbségvédelem

Még mindig sok uniós állampolgár van, aki nem tud a Minority SafePack kezdeményezésről, az a célunk, hogy hozzájuk is eljuttassuk üzenetüket, támogatásukat kérjük. Beszélnünk kell a céljainkról az európai fővárosokban, el kell nyernünk a politikai támogatásukat – mondta csütörtökön Vincze Loránt Strasbourgban, az Európai Parlamentben, ahol a Kisebbségi frakcióközi munkacsoportban mutatta be az európai kisebbségvédelmi kezdeményezéssel kapcsolatos fejleményeket és stratégiai irányt. A FUEN-elnök által vezetett delegációnak Daniel Alfreider FUEN-alelnök és Jens A. Christiansen, a FUEN Európai Párbeszéd Fórumának vezetője is tagja volt, az ülést pedig Schöpflin György EP-képviselő, az európai polgári kezdeményezések EP-jelentéstevője vezette.

Nyílt levél az EB elnökének – az őshonos nemzeti kisebbség védelmét kérik számon
2018.09.13. | Európai Parlament

Winkler Gyula, az RMDSZ EP-képviselője csalódottságának adott hangot, hogy Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottságának elnöke évértékelő beszédében ezúttal sem említette az őshonos nemzeti kisebbségeket és nyelvi közösségeket, holott Európában ötven millióan tartoznak ezekhez a kisebbségekhez. Ráadásul július 4-én több EP-képviselő intézett közösen parlamenti kérdést a Bizottság elnökéhez, amelyben azt kérték, hogy évértékelő beszédében szóljon az őshonos kisebbségekhez is. Az évértékelő beszédet követően Csáky Pál felvidéki magyar, Sógor Csaba és Winkler Gyula RMDSZ EP-képviselőként nyílt levélben fordultak Jean-Claude Junckerhez, az EB elnökéhez.