Borbély László: jövőre csak városokban és municípiumokban parkosítunk
2011.11.10. |

Elsődleges fontosságú, hogy a kormány továbbra is prioritásként kezelje a befektetések támogatását. Habár a 2012-es költségvetés, egy „óvatosan megalkotott” költségvetés, ami a Környezetvédelmi és Erdészeti Minisztérium költségvetését illeti, reményeim szerint nem fognak csökkeni a rendelkezésünkre álló pénzalapok. Véleményem szerint 2012-ben körülbelül annyi pénzből kell majd gazdálkodnunk, mint amennyi idén állt a rendelkezésünkre – nyilatkozta Borbély László miniszter november 10-én, Szatmár megyei kiszállása alkalmával.

Megkezdődött a XVII. Marosvásárhelyi Nemzetközi Könyvvásár
2011.11.10. |

- A könyv kizárólag a kiadók közötti versenynek lehet a tárgya, nem rendelhető alá a piacgazdaság törvényeinek. Nem értek egyet azzal, hogy a könyvet, a kultúrát válságos időkben segítség nélkül kell hagyni, sőt, az anyagilag nehéz időszakokban még nagyobb szükség van arra, hogy a kormány, az állam támogassa a kultúrát – hangsúlyozta Markó Béla miniszterelnök-helyettes csütörtökön, Marosvásárhelyen, a Könyvvásár megnyitóján.

Borbély László: a minket érintő döntésekbe beleszólásunk van!
2011.11.10. | RMDSZ

Borbély László, az RMDSZ politikai alelnöke, környezetvédelmi és erdészeti miniszter november 10-én Szatmár megyébe látogatott. A politikus Szatmárménetiben találkozott a megye magyar elöljáróival, Csehi Árpád megyei tanácselnökkel, Ilyés Gyulával, Szatmárnémeti polgármesterével, Pataki Csaba Szatmár megyei alprefektussal, valamint a Szövetség helyi szenátoraival és képviselőivel. A politikai alelnököt elkísérte útján Hotváth Anna, az RMDSZ önkormányzatokért felelős főtitkár-helyettese is.

Merjünk nagyot álmodni! - Átadták a felújított sportpályát Nagygalambfalván
2011.11.06. | Hargita

– Merjünk nagyot álmodni, mert összefogással, egyetértéssel minden megvalósítható, minden sikerül – mondta köszöntőbeszédében Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke november 5-én Nagygalambfalván, a megújult sportpálya avatóján. A tanácselnök példának hozta fel Nagygalambfalva 2004-es leválását Bögöz községről, amikor a helyiek szintén merészet mertek álmodni, és ennek eredménye volt, mert az újonnan alakult község azóta sokat fejlődött.

Háromszéki megyejárás Árkoson - Visszakérik a borvizet
2011.11.06. | Kovászna

Az Otthonunk Háromszék program, azaz a Megyejárás Árkosra érkezett: a helyi emberekkel tartott nyílt beszélgetésen kiderült, hogy a település lakói elégedettek a község fejlődésével, emellett azonban nem feledkeztek meg a Glória forrásról sem.

Hargita megyei sikerek zöldberuházások terén - Csíkszeredába és Udvarhelyszékre látogatott Borbély László miniszter
2011.11.03. | Hargita

Hargita megye élen jár a Környezetvédelmi Alapból finanszírozott integrált ivóvíz- és csatornarendszerek építését, felújítását és bővítését célzó program pályázatainál – jelentette ki Borbély László környezetvédelmi és erdészeti miniszter november 3-án Csíkszeredában. Mint a polgármesterekkel való találkozón elhangzott, a megye behozta lemaradását a víz- és csatornarendszerek tekintetében, és jól halad a hulladékgazdálkodás fejlesztése terén is.

Lombikbébi-program: 52 mesterséges megtermékenyítést hajtottak végre
2011.11.03. | Egészségügy

52 mesterséges megtermékenyítési procedúrát hajtottak végre az Egészségügyi Minisztérium Mesterséges megtermékenyítés és embriótranszfer (ún. lombik-) programjának keretében.

Műemlékvédelem Hargita megyében – fokozott érdeklődés, megnövekedett támogatás
2011.11.02. | Hargita

Hargita Megye Tanácsa idén hetven százalékkal emelte a műemlékvédelmi projektek támogatására szánt összeget