Kelemen Hunor szövetségi elnök Kovászna megyében - 2012-ben is jelentős támogatást kap Háromszék műemlék-felújításra és kulturális programokra
2012.02.23. | Kovászna , Kultúra

Kelemen Hunor szövetségi elnök február 23-án, csütörtökön egész napos látogatásra érkezett Háromszékre. Az RMDSZ elnöke 11 órától sajtótájékoztatót tartott Sepsiszentgyörgyön, ahol elmondta, a Bod Péter emlékünnepségre érkezett elsősorban, de kifejezetten örvend annak, hogy jelen lehet Kovásznán a felújított mozi épületének az átadásán.

Kelemen Hunor: az RMDSZ dolgozik, nem kampányfogásokra reagál
2012.02.23. | Aktuálpolitika

Az elmúlt időszak politikai történéseiről beszélt Kelemen Hunor szövetségi elnök sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatóján, Tamás Sándor megyei tanácselnök és Antal Árpád polgármester társaságában.

Borbély László környezetvédelmi miniszter bemutatta az UNEP-tagországok jelentését
2012.02.23. | Környezetvédelem , ENSZ

Borbély László környezetvédelmi és erdészeti miniszter február 22-én az Egyesült Nemzetek Környezetvédelmi Programja (United Nations Environment Programme/UNEP) Kormányzótanácsának Naiorbi-i záróülésén bemutatta az UNEP-tagországok jelentését. Az UNEP-tagországok Bizottságának munkálatait február 20-22 között Borbély László, a Kormányzótanács alelnöke vezette.

Közigazgatási reform a Világbank támogatásával
2012.02.22. | Kormány

Vissza nem térítendő támogatást kap a Világbanktól Románia Kormánya – a Kormányfőtitkárságon keresztül – 434.000 USD értékben, az államigazgatás működésének összehangolására és követésére, a nemzetközi pénzintézet korábbi elemzései és javaslatai alapján. Az erről szóló szerződést aláírására a Kormány Dézsi Attila főtitkárt hatalmazta fel.

1,17 milliárd lej értékű állami támogatást hagyott jóvá az Európai Bizottság az Országos Kőszén Vállalathoz (CNH-hoz) tartozó három szénbánya bezárására
2012.02.22. | gazdaság

Az Európai Bizottság jóváhagyott egy 1,17 milliárd lej (kb. 270 millió euró) értékű  állami támogatást az Országos Kőszén Vállalathoz (CNH-hoz) tartozó három nem versenyképes kőszénbánya – Petrilla,Uricani és Paroseni – bezárására, tájékoztatott szerdán Borbély Károly gazdasági államtitkár.

Hamarabb állhatnak munkába a fiatal fogorvosok
2012.02.21. | Egészségügy

2012. február 21-én a Képviselőház plénuma, mint döntő fórum, elfogadta a 2006. évi 95-ös számú egészségügyi törvény módosítására, Seres Dénes szilágysági képviselő által benyújtott javaslatot.

Tíz iskolai könyvtárat gazdagított az RMDSZ
2012.02.22. | Oktatásügyek , Szatmár

Az RMDSZ és az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatal által indított könyvadományozási program keretében idén tíz Szatmár megyei magyar tannyelvű iskola részesült könyvtámogatásban. Börvely, Kálmánd, Kaplony, Majtény, Mikola, Egri, Túrterebes, Dobra, Erdőd és Kolcs iskoláinak könyvtára gazdagodott értékes könyvekkel, amelyek hozzásegítik a gyermekeket az anyanyelvünk és a hagyományaink mélyebb megismeréséhez és szeretetéhez. A hiánypótló kiadványokat a „Minden magyar gyermek számít” kampány körútján adták át a Szövetség képviselői az oktatási intézményeknek.

Megfelelő körülményeket biztosítanak Tatrang község iskoláiban a magyarul tanuló gyerekeknek
2012.02.22. | Brassó , Oktatásügyek

Az RMDSZ beiskolázási kampányát ismertette Kovács Attila, az RMDSZ Brassó megyei elnöke, a második alkalommal megszervezett tatrangi szülői bálon. Elmondta, a beiratkozások időszakában a megyei RMDSZ elsősorban a magyar szülőkhöz fordul azzal a kéréssel, hogy továbbra is a magyar tannyelvű oktatási intézményeket válasszák gyermekeik számára.