Az elmúlt húsz év az egységes, önálló politizálás története
2012.03.25. | Kultúra , Szeben

Itt az ideje, hogy megfogalmazzuk az elmúlt húsz év történetét, hiszen ez hoszabb idő, mint gondolnánk: időközben felnőtt több generáció, amelynek ez az időszak már maga a történelem, ezért  kötelességünk megfogalmazni a konklúziókat: ezt a szándékot tükrözi a „Kié itt a tér” című kötet is – mondta Markó Béla pénteken, Medgyesen tartott könyvbemutatóján.

Kencse Előd az RMDSZ polgármesterjelöltje Csíkszentimrén

A csíkszentimrei RMDSZ Helyi Küldötteinek Tanácsa még februárban döntött arról, hogy bármelyik helyi lakos, aki tagja a Szövetségnek jelöltetheti magát polgármesternek, illetve tanácsosnak a helyhatósági választásokon. Továbbá a HKT úgy döntött, a jelöltek kiválasztása, illetve rangsorolása közgyűlés keretében történik meg. Erre a közgyűlésre március 24-én, szombaton került sor a Művelődési Központban. A Közgyűlésen jelen voltak: a Csíki Területi RMDSZ képviseletében Becze István ügyvezető elnök és Bors Béla ügyvezető alelnök.

Borbély: a közeljövőben 254 település lakói fognak tisztább vízhez jutni
2012.03.22. | Környezetvédelem , Beszterce

A közeljövőben 254 település lakói fognak tisztább vízhez jutni a Környezetvédelmi Alap keretén belül finanszírozott vízprogram keretén belül - nyilatkozta Borbély László környezetvédelmi és erdészeti miniszter március 22-én, Besztercén.

Borbély: 2010-2012 között 170 millió Euró értékben eszközültünk beruházásokat Hargita megyében
2012.03.21. | Hargita

A Környezetvédelmi és Erdészeti Minisztérium 2010-2012 között hathatósan támogatta Hargita megye fejlődését, hiszen az utóbbi két évben a minisztérium különböző programjai keretén belül összesen 170 millió Euró értékben eszközültünk beruházásokat Hargita megyében - nyilatkozta Borbély László környezetvédelmi és erdészeti miniszter március 21-én Csíkszeredában, a Környezetvédelmi Operatív Program és a Környezetvédelmi Alap keretén belül finanszírozott fejlesztési tervek szerződéseinek aláírásakor.

Közel százmillió euró Hargita megyei fejlesztésekre - Hargita megyébe látogatott Borbély László
2012.03.21. | Hargita , Környezetvédelem

Közel százmillió euró értékben írt alá támogatási szerződést a csíkszeredai megyeházán Borbély László környezetvédelmi és erdőgazdálkodási miniszter és Lőrincz Csilla, a Környezetvédelmi Alap alelnöke helyi elöljárókkal március 21-én.

Folytatódik a Kovászna megyei kórház korszerűsítése
2012.03.21. | Kovászna , Egészségügy

Közel 5,4 millió lejjel bővül Kovászna megye, és közvetve a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház költségvetése, a Ritli László Egészségügyi Miniszter által jóváhagyott támogatás révén.

Korodi Attila a magyar nemzeti ünnepről a Parlamentben
2012.03.21. | Megemlékezés

Korodi Attila Hargita megyei képviselő keddi napirend előtti felszólalásában a magyar nemzeti ünnep üzenetéről beszélt.

Borbély László: az RMDSZ törvénytervezetet nyújtott be a pénzügyi amnesztia érdekében

- A Szövetség szenátorai és képviselői  törvénytervezetet nyújtottak be a Parlamentben, amelyben pénzügyi amensztiát javasolnak azon közalkalmazottak számára, akiket bérpótlékaik visszafizetésére köteleztek” – jelentette be Borbély Lászó kedden, a Képviselőházban tartott sajtótájékoztatóján.