Merjünk nagyot álmodni! - Átadták a felújított sportpályát Nagygalambfalván
2011.11.06. | Hargita

– Merjünk nagyot álmodni, mert összefogással, egyetértéssel minden megvalósítható, minden sikerül – mondta köszöntőbeszédében Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke november 5-én Nagygalambfalván, a megújult sportpálya avatóján. A tanácselnök példának hozta fel Nagygalambfalva 2004-es leválását Bögöz községről, amikor a helyiek szintén merészet mertek álmodni, és ennek eredménye volt, mert az újonnan alakult község azóta sokat fejlődött.

Háromszéki megyejárás Árkoson - Visszakérik a borvizet
2011.11.06. | Kovászna

Az Otthonunk Háromszék program, azaz a Megyejárás Árkosra érkezett: a helyi emberekkel tartott nyílt beszélgetésen kiderült, hogy a település lakói elégedettek a község fejlődésével, emellett azonban nem feledkeztek meg a Glória forrásról sem.

Hargita megyei sikerek zöldberuházások terén - Csíkszeredába és Udvarhelyszékre látogatott Borbély László miniszter
2011.11.03. | Hargita

Hargita megye élen jár a Környezetvédelmi Alapból finanszírozott integrált ivóvíz- és csatornarendszerek építését, felújítását és bővítését célzó program pályázatainál – jelentette ki Borbély László környezetvédelmi és erdészeti miniszter november 3-án Csíkszeredában. Mint a polgármesterekkel való találkozón elhangzott, a megye behozta lemaradását a víz- és csatornarendszerek tekintetében, és jól halad a hulladékgazdálkodás fejlesztése terén is.

Lombikbébi-program: 52 mesterséges megtermékenyítést hajtottak végre
2011.11.03. | Egészségügy

52 mesterséges megtermékenyítési procedúrát hajtottak végre az Egészségügyi Minisztérium Mesterséges megtermékenyítés és embriótranszfer (ún. lombik-) programjának keretében.

Műemlékvédelem Hargita megyében – fokozott érdeklődés, megnövekedett támogatás
2011.11.02. | Hargita

Hargita Megye Tanácsa idén hetven százalékkal emelte a műemlékvédelmi projektek támogatására szánt összeget

Új parlamenti szakbizottsági tagok kinevezése az RMDSZ-es képviselők körében
2011.11.01. | Képviselőház

A Képviselőház tegnapi ülésén jóváhagyták Pető Csilla Mária Bihar megyei képviselő asszony kinevezését a Külföldön élő román közösségek szakbizottságba és Edler András György Kovászna megyei kepviselő kinevezését a Pénzügyi és költségvetési szakbizottságba. A két honatya kinevezése Pálfi Mózes Zoltán képviselő elhalálozása, illetve Lakatos Péter képviselő, az Állami Számvevőszék tanácsosává való megválasztása következtében történt.

Kelemen Hunor válasza a Fidesz - KDNP brüsszeli képviselőinek nyílt levelére
2011.11.01. |

A bizalom kötelék, amely megerősíti a közösséget” – Kelemen Hunor szövetségi elnök a Reformáció ünnepén, Alsórákoson és Tatrangban
2011.10.31. | Brassó

„Be kell lakni ezt a földet, nem szabad feladni” – hangsúlyozta Kelemen Hunor az ünneplő alsórákosi közösségnek, amely református erődtemploma megépítésének 335. évfordulóját, valamint a reformációt ünnepelte október 30-án, vasárnap.