Gazdafórum Csíkcsicsóban
2012.03.16. | Csík terület

Az RMDSZ Csíki Területi és Csíkcsicsói Helyi Szervezetének közös szervezésében gazdafórumra kerüt sor március 16-án, pénteken Csíkcsicsóban. A fórum meghívottja Tánczos Barna mezőgazdasági és vidékfejlesztési államtitkár és Haschi András, a Mezőgazdasági és Kifizetési Ügynökseg igazgatója volt. Jelen voltak Becze István és Szentes Antal megyei tanácsosok is.

Baróton kiemelten támogatják az ifjúságot - Erdővidéken járt az RMDSZ ifjúsági karavánja
2012.03.18. | Kovászna , Ifjúság , Barót

Baróton zárta erdővidéki körútját a Háromszék Területi RMDSZ ifjúsági karavánja. A találkozón részt vett Lázár Kiss Barna, az RMDSZ baróti polgármesterjelöltje, Tischler Ferenc a területi RMDSZ ügyvezető elnöke, Albert Álmos szenátor, Sógor Csaba EP képviselő és Kapus Krisztián országgyűlési képviselő, Kiskunfélegyháza polgármestere is.

Több százezer eurós pályázatról is döntöttek - Gyergyószentmiklóson ülésezett Hargita Megye Tanácsa
2012.03.17. | Hargita , gazdaság

A több mint ötszázezer euró értékű, A Békás-szoros–Nagy-Hagymás Nemzeti Park integrált menedzsmentterve N2000-elvek alapján felülvizsgált kezelési terv és egyéb tevékenységek alapján című projekt finanszírozási szerződésének aláírásáról is döntött Hargita Megye Tanácsának testülete a március 16-i, Gyergyószentmiklósra kihelyezett soros havi ülésén.

Választási előkészületek a Partiumban - Ülésezett a Szövetség Partiumi Regionális Önkormányzati Tanácsa
2012.03.18. | Partium , Önkormányzatok

Március 16–án, pénteken délben tartotta soros ülését a Partiumi Regionális Önkormányzati Tanács Nagyszalontán. A PÖT ülésén meghívottként jelen voltak Horváth Anna, önkormányzatokért felelős főtitkárhelyettes valamint Seres Dénes és Pető Csilla képviselők.

Markó Béla: a MOGYE vezetői a szakadék felé taszítják az egyetemet

A Marosvásárhelyi Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem (MOGYE) még nem tart a katasztrófánál, de a vezetőség, amely nem is igazán törvényes, egyértelműen a szakadék felé taszítja az egyetemet – jelentette ki Markó Béla az Erdélyi Magyar Televíziónak (ETV).

Épített örökségünk a közösség szolgálatában
2012.03.18. | Maros , Kultúra

Március 17-én, szombaton Kelemen Hunor szövetségi elnök, kulturális és örökségvédelmi miniszter részt vett a Maros megyei Mikefalván a felújított Eperjesi kastély átadásán.

Az 1990-es marosvásárhelyi márciusi események ma is arra figyelmeztetnek, hogy a történelem nem visszafordíthatatlan

- Immár több mint egy évtizede megemlékezünk arra, ami Marosvásárhelyen történt 1990 márciusában, tisztelettel és főhajtással emlékezünk azokra, akik elhunytak a véres konfliktusban, a bebörtönzöttekre, de tisztelettel és köszönettel gondolunk mindazokra, akik 1990-ben kimentek az utcára és nagyon határozottan kiálltak amellett, hogy az erdélyi magyarok itt teremtsék meg a jövőt, azokra a magyar emberekre, akik nem kívántak semmi egyebet, mint normális életet, törvénytiszteletet, szabadságot és egyenlő jogokat – hangsúlyozta Kelemen Hunor szövetségi elnök szombaton Marosvásárhelyen, a márciusi események huszonharmadik évfordulója alkalmából tartott rendezvényen.

Borbély: Marosvásárhelynek újabb zöld övezete lesz

Borbély László környezetvédelmi miniszter március 16-án Marosvásárhelyen aláírta az Azomureș vegyipari kombinát zagytározójának megtisztításról szóló szerződést.