Háromszékre látogatott Korodi Attila miniszter
2012.04.26. | Kovászna , Környezetvédelem

Korodi Attila környezetvédelmi miniszter és Lőrincz Csilla, a Környezetvédelmi Alap alelnöke, valamint további intézményvezetők és érintett ügynökség vezetői jelenlétében írt ma alá szerződést újabb négy háromszéki község a csatornarendszereinek kiépítését célzó tervek finanszírozására.

Leadta jelöltlistáit a háromszéki RMDSZ

Az RMDSZ háromszéki szervezete ma leadta a 40 polgármester-jelölt, megyei tanácselnök-jelölt, a 662 helyi - és 38 megyei tanácsos – jelöltet tartalmazó iratcsomót a Törvényszékre és a választási irodába.

Kőrösi Csoma Sándor munkásságán alapszik a Tibet és Európa közötti szellemi kapcsolat

Az Európai Parlament (EP) "Tibet" frakcióközi munkacsoportja április 24-én tartotta 90. ülését. Sógor Csaba RMDSZ-es képviselő, aki a munkacsoport aktív tagja, az erdélyi magyar kisebbségi közösség szellemi örökségének népszerűsítése végett, Kőrösi Csoma Sándor halálának 170. évfordulójára kívánt emlékeztetni a kettős jubileum alkalmából.

Korodi: a piknikező helyek kialakításáért az önkormányzatok felelnek
2012.04.25. | Környezetvédelem

Az általam is szorgalmazott „piknik törvény” életbelépése eredményeként  a kirándulók idén fokozottabb környezetvédelmi ellenőrzésekre kell számítsanak  - nyilatkozta   Korodi Attila környezetvédelmi és erdészeti miniszter április 25-i, bukaresti sajtóértekezlete alkalmával.

Felújították a községházát Sepsibükszádon is
2012.04.24. | Kovászna , Önkormányzatok

A felújított polgármesteri hivatal avatóünnepségére került sor ma délután Sepsibükszádon. Az eseményen a megyei önkormányzat és az ifjúság vezetői mellett a községi vezetők és közel száz helyi lakós vett részt.

Borbély: nem kell visszafizetni a bérpótlékokat!
2012.04.24. | gazdaság , Kormány

Az RMDSZ szenátorai és képviselői év elején törvénytervezetet nyújtottak be a  Parlamentben, amelyben pénzügyi amnesztiát javasolnak azon közalkalmazottak számára, akiket bérpótlékaik visszafizetésére köteleztek. A törvénytervezetet tegnap, április 23-án elfogadta a Szenátus plénuma, a Képviselőházban, amely a döntő ház, ma, április 24-én kerül napirendre a kezdeményezés – jelentette be ma Borbély László, a Szövetség politikai alelnöke.

Munkalehetőség vállalkozónak és munkavállalónak - 15 millió euróra pályáztak Hargita megyei települések
2012.04.23. | Hargita , Mezőgazdaság

Összesen több mint 15 millió euró értékben nyert európai uniós pályázatot tizenkét Hargita megyei település a Vidékfejlesztési Alap 322d kiírásán, a 2010-es árvízkárok helyreállításának finanszírozására, és három a 125a, mezei utak feljavítását célzó pályázaton.

Rangsorolták az RMDSZ tanácsosjelöltjeit Csíkszentsimon községben

Állóurnás előválasztás keretében rangsorolták április 22-én, vasárnap Csíkszentsimonban és Csatószegen az RMDSZ helyi tanácsosjelöltjeit.