A kiotói jegyzőkönyv meghosszabbításáról állapodott meg a durbani klímaváltozási konferencia
2011.12.12. | Környezetvédelem

Az ENSZ által Dél-Afrikában megrendezett 17. Klímaváltozási Konferenciája résztvevői vasárnap, december 11-én megállapodtak a kyotói jegyzőkönyv meghosszabbításáról. A durbani klímaváltozási értekezleten Románia küldöttségét Borbély László környezetvédelmi és erdészeti miniszter vezette.

IV. Hunyadi Reneszánsz fesztivál Vajdahunyadon
2011.12.11. | Hunyad , Ünnep

Van egy fesztivál Vajdahunyadon ami eltér minden mástól, a Hunyadi Reneszánsz. Idén negyedik alkalommal került megrendezésre az az esemény, amelynek kezdeményezői a kezdetektől fogva az óvoda és az iskola lelkes pedagógusai.

Működik az RMDSZ információs portáljának mobil verziója
2011.12.12. | RMDSZ

Az okos telefonok piaca robbanásszerűen fejlődik, ezért az RMDSZ, elsőként a romániai politikai szervezetek közül elindította az információs portáljának mobil verzióját - jelentette be Kovács Péter főtitkár, 2011. december 12-én, Kolozsváron.

Ünnepi hangulatban zárta az évet a Szeben megyei RMDSZ
2011.12.11. | RMDSZ , Szeben

Pénteken, december 9-én délután került sor a Szeben megyei évértékelő küldöttgyűlésre a medgyesi Millenium házban. A gyűlésen a Szövetség helyi és megyei képviselői mellett részt vett Bodor László, az RMDSZ programokért és ifjúságért felelős főtitkárhelyettese és Moldován József, a Távközlési és Információs Társadalom Minisztérium államtitkára, továbbá a medgyesi MADISZ (MIÉRT tagszervezet) képviselőiként a fiatalok is jelen voltak.

Markó Béla könyvbemutatója Kolozsváron
2011.12.11. | Kultúra

-Nem éreztem késztetést arra, hogy a politikával kapcsolatos reflexióimat versben mondjam el, lehet azért is, mert erre más lehetőségem is volt – fogalmazott Markó Béla pénteken december 9-én, Kolozsváron, két idén megjelent kötetének bemutatóján. Az Út a hegyek közt című kötet 99 haikut tartalmaz, a Visszabontás című kötet pedig 108 szonettet. A kolozsvári Állami Magyar Színház stúdiótermében megtartott bemutatón a költő beszélgetőtársa Visky András dramaturg és Tompa Gábor, a Kolozsvári Állami Magyar Színház igazgatója volt.

A helyi közösségek kezében vannak az iskolák - Király András oktatási államtitkár Csíkszeredában ismertette az új tanügyi törvényt
2011.12.10. | Oktatásügyek , Csík terület

Az új oktatási törvény lehetővé teszi, hogy az iskola olyan legyen, amilyennek a helyi közösség akarja – jelentette ki december 9-én, pénteken Csíkszeredában Király András, az Oktatási, Kutatási, Ifjúsági és Sportminisztérium RMDSZ-es államtitkára, aki a Hargita megyei polgármesterekkel, iskolaigazgatókkal, szaktanfelügyelőkkel, politikusokkal találkozott, hogy megvitassák az új oktatási törvényt.

Tájékoztató Udvarhelyszéki Önkormányzati Tanács ülésről

Folyó év december 9-én, Székelyudvarhelyen, a Junior Központ konferencia termében tartotta rendes félévi gyűlését az RMDSZ Udvarhelyszéki Önkormányzati Tanácsa (UÖT).

Lezárult az RMDSZ könyvadományozási körútja
2011.12.09. | Kultúra , Communitas , Szociális

Pénteken, december 9-én Szeben megyében zárta útját a könyvkaraván, melynek keretén belül a hét folyamán 6 megye 14 szórványkollégiumához juttatta el erdélyi magyar szerzők műveit az RMDSZ Főtitkársága.